23 Mayıs 2011 Pazartesi

RG Başlarken


Toprak kort sezonu başlayınca pek bi mutlu olurum. Bahar geldi diye sevinirim. Ancak bu sene havalar sağolsun hiç bahar havası yaşatmadı kiii... Djokovic'in muazzam serisi(39? 40-41 Delpo?), Sharapova'nın yeniden ilk 10, kafası bacağı kopmadığı sürece RG en büyük favorisinin Nadal olması durumunun üstünde kara bulutlar dolanması derken RG başladı.

Turnuvaya Marsel İlhan'ın 'şanslı' bir şekilde ana tabloya kalması ve böylece her GS mücadele etme halkasını tamamlaması, ilk turda rakibinin Tommy Haas olması (Tommy Haas olması şu açılardan iyi; 1- adam uzun zamandır sakattı, 2- yaşı: 33 yaşında olması 3- benim yenilmesini istemem) sevindirici şeyler bunlar.

İlk gün için en büyük sürpriz bence Penetta'nın elenmesi oldu. Erkekelerde Cilic diyecem ama şaşırttı diyemiyeceğim. 19 numaralı seribaşı olması sebebiyle diyelim. Kuznetsova, Stosur, Tsonga, Ferrer günün kazanan isimleriydi.

Bu arada erkeklerdeki favori karmaşısının aksine kadınlarda sular dupduru. Utanmasak favori yok gibi bir şey çıkacak ortaya. Sharapova ismi en çok anılan raket. Aklıma eski röportajlarından biri geldi bunları görünce; bir röportajında yanlış anımsamıyorsam şöyle demişti:ilk zamanlar toprak kortta oynarken kendini buzun üstündeki inek gibi hissediyormuş, sanırım o inek bale yapacak gibi görünüyor, gerçi bale yapmasına gerek bile yok, nerdesin Henin?
görsel 1-2

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder