25 Mayıs 2011 Çarşamba

RG 3. Gün

Rafael Nadal ve RG ilk tur sevinci:Nasıl acayip bir gündü böyle! Kuralar çekilirken Ana ve Rafael'i aynı karde görünce deja vu:2009 eski iki şampiyon aynı gün elendiler:4. tur. Sonra kura belli oldu, tarihi uzun maçın kahramanlarından Isner rakipti 1 numaraya, toprağın kralına. Uzun bir maç olur, gibilerinden geyiklerimizi yaptık ama yani rakip Nadal işte turnuvanın ilk oyunu bilmem ne derken 4 set olsun, zorlasın falan ama 5 set ve ilk kez Nadal RG'da 5 set oynuyor. 4 saat kortta kaldı. 11 saatin yanında nedir diyeceksiniz ama Nadal'ın nefesi ileriki turlar için saklaması lazım, nitekim kurası öyle kolay bir kura değil.
Evet Ana ve Rafael'in aynı gün elenmesinden bahsediyordum. Nadal'ın maçından önce Ana'nın maçı vardı. Rakibi Larrson, Ana sayesinde kariyerinde ilk bir GS'de 2. tur gördü. Ana sayesinde diyorum çünkü Ana mental olarak öyle bir çöküyor ki rakibin işini o kadar kolaylaştırıyor kiii! Neyse bu konuya şimdi girmeyelim yoksa girsek çıkamıyacaz, çıksak iflah olmayacağız. İşin ucunu Anna Kournikova'ya bağlamayalım da... Neyse 2.bir deja vu vakası olmadı ve Ana ve Rafael Nadal aynı gün elenmedi.

Li Na'da bugün kortta zorda olsa kazananlardandı. Öldü öldü dirildi resmen. Sharapova bu kadar hareketliliğin içinde sular gibi durgundu. Uzun bir aradan sonra, 2. kariyerinde ilk kez Clijsters RG kortlarında görüldü. Bizi çok mutlu etti. Yolu açık olsun, sakatlık sonrası onu görmek çok güzel. Bugün beni şaşırtan kişi sanırım Sam Querrey oldu, beklemiyordum açıkçası. Soyadını yazması oldukça zor olan Kohlschreiber'i yendi. Malum Amerikalılar pek sevmezler toprak kort. Ayrıca 2 sene önce bir sürpriz yapıp Djokovic'i elemişti. Yetenekli ama ne yapacağı belli olmayan klasmanından aslında şaşırılmaması gereken bir sonuç aslında. Bir de Almagro maçını seyredemedim ama elenmesi şaşırttı beni ve de bunu 2 set geriden gelip yapması, etkileyici. İlginçlikler bununla da bitmedi, Söderling bayağı zorlandı. Belki şansının pek yaver gitmediği Monaco karşısında şu dönem performansıyla Verdasco yenilse şaşırmayacaktım ama 4 sette de olsa kazandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder